Sunku patikėti, kad praėjo jau 6 mėnesiai nuo tos dienos, kai su keliais bendraminčiais atsinešėme kompiuterius į šią didelę baltą patalpą, kuriai iškart ir prilipo pavadinimas – „Fridge“.

Kadangi nevienus metus dirbau iš namų, daug kas man buvo nauja. Ne tik tai, jog kasdien važiuoju „į darbą“, bet ir tai, kad tą „darbą“ reikia pačiam ir prižiūrėti. Tai apie pamokas:

  1. Nuostabūs žmonės sutinkami ne tik kelionėse – tegu neįsižeidžia mano nuolatiniai draugai, kuriuos turiu nuo vaikystės, bet tokia tiesa. Kaskart, kai tekdavo kur nors išvykti, sutikdavau labai šaunių žmonių. Paskutinis kartas buvo pavasarį, kai važiavau į Kazbegi regioną Gruzijoje. Mikriuke iš Tbilisio sutikau tris užsieniečius (visi keliavom po vieną), susibičiuliavom pakeliui, išsinuomavom visi bendrai namuką, toliau porą dienų turistavom, vakarojom, pasakojom vieni kitiem įdomiausias istorijas, kopėm į kalną, o atėjus laikui, palinkėjome vieni kitiems sėkmės ir išsiskristėme. Buvo liūdna. Kodėl negaliu tokių žmonių apsupty būti kasdien? Pats šito jausmo sugrįžtant nesitikėjau, bet būtent tai kasdien patiriu Fridge.
  2. Mes mėgstame žmones, kurių nepažįstame – yra toks posakis, kad nemėgstame kito tuomet, kai nepakankamai apie tą žmogų žinome. Bet kuo puikiausiai galima mėgti ir mažai žinant. Gal šis coworkingas traukia tokius stebuklingus žmones, aš nežinau. Ar jum pažįstamas jausmas, kai dirbi kolektyve ir yra bent vienas žmogus, kurio, na, tiesiog nemėgsti? Rodos, visi nemėgsta, ir atrodo, kad jei tas žmogus išeitų dirbt kitur, būtų ramu? Rašant šią pastraipą toptelėjo, kad ko gero tuo žmogum Fridge esu aš, nes apie kitus to pasakyti negaliu.
  3. Freelancer’iai yra freelancer’iai – atėjus į coworkingą reikia nepamiršti su kuo turi reikalų. Man, kaip įkūrėjui, be abejo norėtųsi, kad susirinktų čia pati fainiausia chebra ir niekad neišeitų. Norisi, kad mūsų būtų tik daugiau ir daugiau. Tačiau realybė yra kitokia. Freelancer‘iai nemėgsta užsibūti vienoje vietoje. Vieni čia nuo pirmos dienos, kiti pabūna vos mėnesį. Man, kaip įkūrėjui, didžiausias iššūkis yra kaskart surasti vis naujų žmonių. Tačiau iš kitos pusės, Fridge‘as man kaip ilga kelionė, kur sutinku pačius puikiausius žmones, visi jie tampa mano gerais bičiuliais ir dar tik laikas parodys, kokių reikalų turėsime ateityje.
  4. Darbui namuose – ne vieta – galbūt jau kartojuosi po praėjusio straipsnio „10 priežasčių dirbti coworkinge“, bet tikrai, darbo ir poilsio zonų atskyrimas yra vienas geriausių žingsnių mano, kaip freelancer’io, karjeroje. Pirmas žingsnis buvo dar namuose: darbo stalą iškėliau į kitą kambarį. Bet to neužteko, toliau viriau tame pačiame sultiny dieną ir naktį. O dabar – kitas reikalas. Dirbu kaip didelis, turiu kolegas, kuriuos drąsiai vadinu bendradarbiais. Ne į temą, bet dar labai smagu būna, kai po pietų susėdame visi kartu ir sumetam kelias partijas „UNO“.
  5. Stalo tenisas netrukdo – dėl jo baiminausi labiausiai. Šeimininkai paliko šį džiaugsmą pačiame patalpos viduryje. Beprotiškai mėgstu ping-pongą. Ir dėl telefoninių pokalbių baiminausi. Juk visi kartu sėdime, alkūnėmis nesitriname, bet girdime. Ar nenervuos tas besitrankantis kamuoliukas, kuris kartais ir iki stalo atrieda? Ar neįkyrės tas plepantis kaimynas? Nepabandę turbūt nepatikėsite, bet kai to nėra per daug, tai ir netrukdo. Priešingai, stalo tenisas padeda atsikvėpti nuo darbų, šiek tiek pramankštinti sąnarius, o telefoniniai pokalbiai jau seniai čia niekam nerūpi.
  6. Kuo toliau, tuo įdomiau – iš pradžių svajojau apie tokį ofisą, kuris pats save išlaiko. T.y. padengia savo nuomos ir komunalinių išlaidų kaštus, o esant pelnui, šiek tiek pats save patobulina. Per šiuos šešis mėnesius pavyko tai padaryti. Dar šešis mėnesius norėčiau tai išlaikyti, o tuomet, kaip rinka padiktuos, viskas taip greitai keičiasi 🙂 Viename motyvaciniame audio klausiau, kad šiais greitai besikeičiančiais laikais negali sau leisti prabangos būti nedideliu. O kad galėtume augti – prisijunk prie mūsų ir Tu 🙂

Pratęskime pažintį FACEBOOK‘e , parašyk žinutę 🙂

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *