Co-working’as, paprasčiau tariant darbo vietų erdvė freelancer’iams (laisvai samdomiems specialistams) yra be galo naudingas, gyvenimą gerinantis išradimas. Nors ir ne išradėjas, bet FRIDGE įkūrėjas, fotografas bei operatorius Martynas Zaremba dalinasi savo nuomone, kodėl gyvenimas tampa geresniu, kai nustoji dirbti iš namų:

fotografas ir operatorius Martynas Zaremba , nuotr. Dovydas Sparis
fotografas ir operatorius Martynas Zaremba , nuotr. Dovydas Sparis

Pagaliau pailsėsi. Ilgus metus dirbdamas iš namų tiek suliejau darbą su poilsiu, kad nebeliko nei vieno, nei kito. Nors miegojau, valgiau bei dirbau skirtinguose kambariuose, vis tiek erdvė buvo ta pati. Pirmomis dienomis, kai persikėliau dirbti į co-workingą, teko išgyventi nedidelį šoką: grįžti namo, kompiuteris likęs ofise (specialiai taip sau nusprendžiau), o ką veikti toliau? Ką veikti su visu šiuo laiku? Taip ir atsirado seniai pamirštas dalykas – tvarka namuose.

Tu ir vėl norėsi dirbti. Dirbant namuose motyvacija gali greitai išgaruoti. Gal koks darbas lėtai dirbasi, gal kokias korekcijas taisai be galo be krašto. O ką jau kalbėti apie visus tuos smagius filmukus bei (ne)būtinus perskaityti straipsnius internete. Bet štai, nueini į co-working‘ą ir prašom, čia jau sėdi keli kolegos, kurie smagiai nuteikia, laido įvairiausius juokelius, o po to stropiai dirba. Negi būsi prastesnis, sėdi ir dirbi kartu.

Nudirbsi daugiau. Ok, nuvažiuoti/nueiti iki cowokring‘o, grįžti iš jo reikia laiko. Bet ką aš jums, mielieji, pasakysiu. Net jei skirsite darbui mažiau laiko, nei galėtumėte jo skirti iš namų, vis tiek nuveiksite daugiau. Smegenys supranta, kad tai – darbo ir tik darbo erdvė, už kurią dar ir moki pinigus. Visi čia susirinko dirbti. Susiplanuoji laiką, užduotis – ir dirbi. Julija (viena pirmųjų FRIDGE narių) dar pirmosiomis dienomis išeidavo namo po pusdienio, sakydama „o, kaip greit čia viską padariau!“.

Padidės pajamos. Atrodo, nesąmonė mokėti už darbo vietą, kai gali tai atlikti iš namų, tiesa? Juk dar reikia nueiti kažkur pavalgyti, išleisti pinigų transportui. Bet, remiantis 3-iuoju punktu, jei daugiau nudirbi (ir jeigu dirbi kryptingai), daugiau ir uždirbi. Ir nebūtinai dėl tiesioginio savo darbo. FRIDGE buriasi freelancer‘iai iš skirtingų specialybių, todėl nuolat vieni kitiem padedame. Gal kokioj srity trūksta kompetencijos, ne bėda, klausi kolegos ir viskas išspręsta per akimirką. Taip ir kiti, kuriem reikia Tavo žinių, irgi gali konsultuotis. Galiausiai viskas baigiasi vieni kitiems sugeneruotais naujais užsakymais, perduotomis rekomendacijomis. Tik spėk suktis! Pirmą mėnesį vienas narys vos sukrapštė pinigų narystei, o dabar kolegos taip darbais užkrovė, kad vargšas nebespėja.

Pagerės emocinė būklė. Na, nesu aš psichologas, bet ir nesu šioje srityje visai žalias. Žmogus tokia būtybė, sociali. Žmogui reikia kitų žmonių. Net jei manote, kad nemėgstate žmonių, jums reikia kitų žmonių, kad turėtumėte ko nemėgti. Žmogui reikalinga bendruomenė, erdvė, kur ateini ir jautiesi savas. Jausmas, kad esi priimtas, laukiamas, mėgstamas, daug svarbesnis už bet ką pasaulyje. Nors dažniausiai koncentruojamės į pinigus bei materialius dalykus, labiausiai visame kame ieškome būtent to gero jausmo, kai esi tarp žmonių ir tau tiesiog gera. Šį jausmą gausi prisijungęs prie FRIDGE.

Ilsėsies ir darbe – neretai freelancer‘io dabas reikalauja streso. Daug streso. Geriausia su juo tvarkytis užsiimant iš esmės kitokia veikla, nei tiesioginis tavo darbas. Todėl FRIDGE kolegos pastoviai kalbins pažaisti stalo tenisą. Nesijaudinkit, tai kitiems netrukdo, patikrinta, mes tolerantiški. Dar visi kartu eisime pietauti, tam prireiks nuo pusės iki vienos valandos. Priklausys nuo to, eisime į valgyklą ar „pas Gruziną“. Aplink – pigu ir skanu valgyti.

Važiuosi „į darbą“ – skamba įdomiai. Juk freelancer‘is nori žūt būt pabėgti nuo termino „einu į darbą“. Bet mums reikia to. Mums reikia išeiti iš namų, patekti į transformacinę terpę, kurioje ruošiamės darbui. Tai sveika. Namų rūpesčius palieki namie, darbų rūpesčius pasitinki „darbe“. Mes net vieni kitus vadiname kolegomis, bendradarbais. Beje, čia patogus susisiekimas viešuoju transportu, dviračiai laukiami pačiame ofise, o važiuojantys automobiliu gali jį statyti kieme.

Turėsi savo erdvę – gerai, namuose gal turėsi daugiau savo erdvės. Visus namus, jei nereikia jais dalintis su katinu ar šeimos nariais. FRIDGE turėsi savo darbo stalą su kėde. Savo. Ir niekas neturės teisės ten sėdėti. Kai kuriuose co-working‘uose būna, kur papuola, ten ir sėdi. Pas mus tokios galimybės nėra. Mes manome, kad asmeninė erdvė yra gyvybiškai svarbi, todėl stalai nėra sugrūsti tankiai, palikta erdvės. Ir nors patalpa didžiulė, didžioji jos dalis – tiesiog laisva. Nes mes mylime erdvę!

Tikri nauji draugai – jūs net neįsivaizduojate kaip mes vieni kitiems padedame ir palaikome vieni kitus. Niekas to neverčia daryti, tai savaime vyksta. Kadangi mūsų nedaug, apie dešimt, nariai yra ilgalaikiai, kaita minimali, visi nori-nenori sulimpa. Anksčiau ar vėliau visi ima puikiai sutarti, mėgti vieni kitus. Kitaip juk neįmanoma. Dėl to ir atsirenkame narius kaip kambariokus, kaip kelionės draugus – atsakingai. Tikrai, nėra nė vieno nario čia, su kuriuo nesutikčiau leistis į kelionę. Manau tai labai geras žmonių įvertinimas.

Erdvę kuri pats FRIDGE yra naujas coworking‘as, dar tik žengiantis pirmuosius savo žingsnius. Todėl kaip ši darbo erdvė atrodys rytoj – priklauso ir nuo Tavęs. Nori atsinešti tą milžinišką augalą? Prašom. Nori rožinės sienos – jei niekas neprieštarauja – į sveikatą. Visi surenkami narystės mokesčiai skirti patalpų išlaikymui, o esant viršpelniui – tobulinimui. Prisipirksim gerų dalykų, įsirengsime gražiai – dar pradžia. Ir viskas bus taip, kaip patys norėsim! Tad nelauk ir prisijunk prie mūsų!

Mus rasi FACEBOOK‘e

Jei patiko straipsnis, apsilankyk, pasidalink su draugais, kitais freelancer’iais 🙂

One thought to “10 priežasčių dirbti coworking’e”

Leave a comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *